تداوم نهضت گازرسانی در آذربایجان غربی/ شهر «خلیفان» هم به شبکه سراسری گاز پیوست

به گزارش ایرنا، رییس اداره گاز مهاباد در مراسم افتتاح این طرح اظهار کرد: با افتتاح گازرسانی به شهر خلیفان و روستاهای «شهرزور»، «شیخ یوسف»، «گلنان»، «قویطال» و «گراوه» ، هزار و ۱۸۹ خانوار ساکن در شهر و این روستاها از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

عبدالواحد مریمی با بیان اینکه بیش از چهار سال برای گازرسانی این منطقه فعالیت عمرانی انجام شده است، افزود: برای اجرای این طرح و گازدار شدن شهر خلیفان و این پنج روستا بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی گفت: به همین مناسبت عملیات گازرسانی به ۶ روستای محوز «قاضی آباد» در بخش مرکزی این شهرستان نیز صبح امروز انجام گرفت.

مریمی اضافه کرد: برای گازرسانی به این محور بیش از ۴۸۰ میلیارد ریال هزینه در نظر گرفته شده که شامل ۴۹ کیلومتر لوله گذاری است و تلاش خواهد شد عملیات اجرایی این پروژه طی ۴۰۰ روز در مهلت مقرر به بهره برداری برسد.

فرماندار ویژه مهاباد هم در این آیین که مسجد جامع شهر خلیفان برگزار شد گفت: ارتقای شاخص های توسعه ای با شیب ملایم و به مرور زمان به سمت خلیفان سوق پیدا کرده و این موضوع در کمیته برنامه ریزی شهرستان در دستور کار قرار دارد.

امیر قادری با بیان اینکه عدالت در توسعه یکی از اولویت های سیاست های کاری در این شهرستان است، افزود: پیگیری برای استقرار نیروی انتطامی در شهر خلیفان انجام شده تا به واسطه آن زمینه مستقر شدن ادارات خدمات رسان هم در این شهر تازه تاسیس فراهم شود.

وی بیان کرد: راه اندازی درمانگاه شبانه روزی یکی دیگر از مطالبات بحق مردم این منطقه است که تلاش می کنیم در آینده نزدیک این امکانات برای شهروندان فراهم کنیم.

قادری افزود: تامین آب شرب پایدار از محل سد مهاباد در قالب طرح ۱۴۱ روستا نیز علی رغم منابع محدود دولت در دستور کار قرار دارد تا مشکل آب شرب پایدار این منطقه نیز برطرف شود.

گازرسانی به ۱۳ روستای خلیفان مهاباد آغاز شد

بخشدار بخش خلیفان مهاباد در آیین کلنگ زنی طرح گازرسانی به ۱۳ روستای این بخش گفت: طرح گازرسانی به سه روستای «ماژگه»، «سویناس» و «گردشیلان» یا ۱۸۹ خانوار و اعتبار ۱۳.۵ میلیارد تومان انجام خواهد شد که برای اجرای آن بیش از ۲۱ کیلومتر لوله گذاری پیش بینی شده است.

تداوم نهضت گازرسانی در آذربایجان غربی/ شهر «خلیفان» هم به شبکه سراسری گاز پیوست

محمد امین صبوری اضافه کرد: عملیات گازرسانی به چهار روستای محور «کانی» واقع در بخش خلیفان شامل «بهرام آباد»، «اوزنتاش»، «قالوی زندان» و «کانی سیب» نیز با ۱۹ میلیارد تومان اعتبار انجام خواهد شد.

بخشدار بخش خلیفان مهاباد افزود: برای انتقال گاز به این محور نیز ۲۹ کیلومتر لوله گذاری در نظر گرفته شده است.

وی همچنین از کلنگ زنی طرح گاز رسانی به روستاهای محور «آچی دره» نیز گفت: عملیات گازرسانی به ۶ روستای این محور نیز با ۲۹۴ خانوار و اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان همزمان با سایر طرح های بخش گازرسانی هفته دولت امروز آغاز شده است.

صبوری تاکید کرد: برای گازرسانی به این تعداد روستا ۱۰۹ هزار و ۹۲۲ متر عملیات لوله گذاری صورت خواهد گرفت.

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، امسال ۴۱ طرح عمرانی و اقتصادی با هزینه بیش از ۹ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید