سه باشگاه ورزشی استان اردبیل در میان باشگاه‌های برتر کشور قرار گرفتند

اردبیل – ایرنا – سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: سه باشگاه آمادگی جسمانی استان اردبیل در بین ۵۰ باشگاه برتر کشور قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اکبر ورودی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به معرفی یکصد باشگاه برتر لیگ آمادگی جسمانی باشگاه‌های کشور اظهار کرد: در نخستین دوره لیگ آمادگی جسمانی باشگاه های کشور (فیزیکال فیتنس) سه باشگاه شهید دهقانی نیا اردبیل، تیر بتن صنعت اردبیل و انصار پارس آباد در بین ۵۰ باشگاه برتر کشور قرار گرفتند.

وی افزود: برگزاری نخستین دوره لیگ آمادگی جسمانی باشگاه‌های کشور یکی از طرح‌های ملی فدراسیون در سال جاری بود که با همت انجمن آمادگی جسمانی در سراسر کشور مرحله اول خود را پشت سرگذاشت و یکصد باشگاه برتر در ۲ بخش بانوان و آقایان مشخص شدند.

ورودی بیان کرد: در این طرح تمام ورزشکارانی که در باشگاه های مختلف فعالیت می کردند حضور داشتند که در مرحله اول لیگ حدود ۵۰ هزار نفر از از سراسر کشور شرکت کرده بودند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: در پایان مرحله اول ۵۰ باشگاه برتر بخش بانوان و ۵۰ باشگاه برتر بخش آقایان از سراسر کشور انتخاب شدند که از سوی فدراسیون ورزشهای همگانی از آنها تجلیل خواهد شد.

ورودی ادامه داد: از استان اردبیل باشگاه شهید دهقانی نیا در بخش آقایان رتبه ۱۲ کشوری و در بخش بانوان رتبه ۵ کشوری را از آن خود کرد.

وی گفت: همچنین در بخش آقایان باشگاه تیر بتن صنعت اردبیل رتبه ۲۱ و باشگاه انصار پارس آباد نیز رتبه ۲۶ را در بین باشگاه های کشور کسب کردند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: طرح ملی لیگ فیزیکال فیتنس یکی از پرمخاطب ترین و موفق ترین لیگ های برگزار شده از سوی فدراسیون ورزشهای همگانی بود که توانست بخشی از فقر حرکتی در بین خانواده ها را از بین ببرد و افراد زیادی را به سوی ورزش جذب کند.

 • تقلای سرزمین توران برای تغییر سرنوشت یوزپلنگ‌ها از انقراض

  تقلای سرزمین توران برای تغییر سرنوشت یوزپلنگ‌ها از انقراض

  سمنان- ایرنا- پارک ملی توران در شهرستان شاهرود استان سمنان یکی از…

 • عامل اصلی قتل برادر مالک متروپل آبادان دستگیر شد

  عامل اصلی قتل برادر مالک متروپل آبادان دستگیر شد

  آبادان – ایرنا – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: عامل…

 • میاندشت جاجرم؛ آغوشی امن برای یوزپلنگ ایرانی

  میاندشت جاجرم؛ آغوشی امن برای یوزپلنگ ایرانی

  بجنورد-ایرنا- منطقه میاندشت شهرستان جاجرم، زایشگاه و زیستگاه امن برای…

 • تلاش‌های داخلی و خارجی دولت برای گردگیری از آسمان خراسان رضوی

  تلاش‌های داخلی و خارجی دولت برای گردگیری از آسمان خراسان رضوی

  مشهد- ایرنا – خراسان رضوی با دهها منطقه حفاظت شده، شکارممنوع، پناهگاه…

دیدگاهتان را بنویسید