۱۹۰ هکتار زمین برای گسترش شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان اختصاص یافت

علیرضا راشکی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در یکسال گذشته ۲۱۱ قرارداد با سرمایه گذاران منعقد شده که ۴۶ قرارداد در هشت ماهه سال قبل و ۱۹ قرارداد در چند ماه سال اخیر بوده است.

وی تاکید کرد: در راستای حفاظت از منافع بیت المال ۱۰۷ فقره قرارداد واگذاری زمین که با افراد پیش از این منعقد شده بود و پس از گذشت چندین سال افراد نتوانسته بودند طرح خود را راه‌اندازی کنند در سال ۱۴۰۰ فسخ و ۱۰ هکتار زمین صنعتی آزاد سازی شد.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: قرار است ۱۰۰ فقره قرار داد که طی چند سال اخیر هنوز هیچ اقدامی برای راه اندازی و به اخطارهای این شرکت نیز در خصوص راه اندازی توجهی نکرده‌اند در سالجاری فسخ و ۱۵ هکتار زمین صنعتی دیگر آزاد سازی شود.

وی اظهارداشت: با اقدامات انجام شده در سال گذشته ۲۵ واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان راه اندازی مجدد شده است.

راشکی با اشاره به برند سازی محصولات کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: اولین برند با نام بومی بیرک برای یکی از اعضای خوشه کسب و کار بسته بندی خرمای سراوان نیز ثبت شد.

وی بیان کرد: ۷۰ درصد تور ماهیان کشور، ۴۰ درصد پابندو یراق الات ریلی کشور ، ۱۴ درصد کود و سموم کشاورزی و ۴۵ درصد تن ماهیان کشور از سیستان و بلوچستان تامین می‌شود.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: گرامیداشت هفته دولت ۱۵ طرح زیر ساختی با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید