۹۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های زنجان بستری هستند

مشهود تقلیو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان سرپایی به این بیماری بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به ۱۶۳ هزارو ۴۰۵ نفر رسیده است که روز گذشته نیز ۲۷ مورد مثبت ثبت شد.

این مسوول تاکید کرد: هم استانی‌ها باید توجه داشته باشند که رنگ‌بندی کرونایی استان‌ها متغیر است، هرگونه عادی انگاری و بی‌توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می تواند وضعیت نامطلوبی را رقم بزند.

تقیلو خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری و تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی به ۱۷۸ هزارو ۲۳۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده تاکنون موارد مثبت بستری نیز بر اساس یافته های آزمایشگاهی به ۱۴ هزارو ۸۳۱ نفر در استان زنجان رسیده که ۱۲ هزار و ۸۴۹ از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده اند.

وی خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی و همچنین مشکوک به ۴۰ هزارو ۸۶۱ نفر رسیده است.

به گفته این مسوول، شمار فوتی‌های ناشی از کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در استان زنجان به هزارو ۹۳۷ نفر رسیده است که روز گذشته نیز هیچ مورد فوتی ثبت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید