استاندار کرمان: ساماندهی گلزار شهدا با اعتبارات سفر رییس‌جمهور به این استان انجام می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدمهدی فداکار، روز یکشنبه در نشست مشترک شورای هماهنگی دفاع مقدس و شورای فرهنگ ایثار و شهادت افزود: تبلیغات محیطی باید برای هفته گرامیداشت دفاع مقدس در استان کرمان مورد توجه قرار گیرد و انجام شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به زمان سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرای مختلف برنامه‌ها و اقداماتی را که برای این ایام پیش بینی کرده اند، تعریف کنند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نیز در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس باید فعال‌تر برخورد کند، ادامه داد: دانش‌آموزان طی ۲ سال همه‌گیری کرونا از اطلاع‌رسانی ها در زمینه دفاع مقدس فاصله گرفته اند که باید سعی کنیم که این دوری جبران و ارتباط دانش‌آموزان با موضوع دفاع مقدس بیش از پیش برقرار شود.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش باید در راستای حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس به منظور گرامیداشت هفته مقدس ورود پیدا کند و مدارس از سپاه، ارتش، ناجا و افراد پیشکسوت خوش سخنی که خوب، موجز، مختصر و مفید صحبت می‌کنند، برای اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان استفاده کنند.

فداکار ادامه داد: نقل خاطرات در زمان اندک به منظور تبیین دوران دفاع مقدس و ارزش‌های آن می تواند تاثیرات خوبی در روح و جان دانش آموزان داشته باشد.

استاندار کرمان تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم در مدارس انجام و در مقاطع تحصیلی گوناگون بویژه در دبیرستان‌ها از صحبت‌های پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس به منظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس استفاده شود.

وی با اشاره به اطلاعات کذب موجود در فضای مجازی در زمینه های مختلف بخصوص دفاع مقدس گفت: گاهی مواردی خلاف واقع به دانش‌آموزان و کودکان گفته و واقعیت‌ها تحریف می‌شود لذا ضرورت دارد از افرادی که درگیر موضوع دفاع مقدس هستند یا فرماندهی بخش‌هایی را در آن دوران برعهده داشتند در بیان معارف دفاع مقدس و زنده نگه‌داشتن این مهم در مدارس حتما استفاده شود.

فداکار خاطرنشان کرد: مدارس طی هفته دفاع مقدس برنامه‌های حماسی برگزار کنند که این مهم در زنده نگه داشتن یاد و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس ضروری و اثرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ادارات و نهادها حتما برای زنده نگهداشتن و گرامیداشت هفته دفاع مقدس ویژه برنامه‌هایی را برگزار کنند، ادامه داد: در مدارسی که به نام شهیدان نامگذاری شده از خانواده شهدا برای سخنرانی و نقل خاطرات دعوت شود و یا اولیای مدارس و دانش‌آموزان با خانواده‌های این شهیدان دیدار داشته باشند.

تجلیل سراسری از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کرمان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری برنامه‌های گرامیداشت چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس گفت: امسال در جلسه‌ای که به صورت ویدیو کنفرانس در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهیم بود به صورت سراسری از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل خواهد شد.

سرهنگ محمود مهدوی فرد با اشاره به سایر برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: رونمایی از ۷۰ عنوان کتاب، تولیدات فضای مجازی و تجلیل از خانواده شهدا از جمله این برنامه‌هاست.

وی با اشاره به برگزاری آیین تشییع شهدای گمنام در کرمان طی هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: ۱۲۲ گلزار شهدای گمنام در این استان وجود دارد و پیکر مطهر ۲۹۹ شهید گمنام در کرمان به خاک سپرده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید