ذخایر خونی همدان افزایش یافت

«فاطمه یادگاری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه میزان ذخایر خونی در سال قبل به ویژه از زمان ورود کرونا کاهش یافت و امسال مجدد شاهد افزایش میزان اهدا کنندگان خون هستیم ادامه داد: سال‌های قبل ذخایر انتقال خون پاسخگوی نیاز پنج روز بیمارستان های استان همدان بود که اکنون به ۱۰ روز افزایش یافته است.

مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان اضافه کرد: با توجه به قرار داشتن در آخرین روزهای شهریور و مشغول شدن خانواده ها به تامین نیازهای اولیه فرزندان برای ورود به مدرسه، افزایش مسافرت ها و عزیمت هم استانی ها به کربلا میزان اهدای خون اندکی کاهش یافت که در این راستا با فراخوان افزایش داشته است.

یادگاری بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ۱۸ هزار و ۲۵۹ واحد خون در این استان اهدا شد که ۹ هزار و ۲۵۳ واحد مربوط به اهدا کنندگان مستمر مابقی متعلق به اهدا کنندگان باسابقه و بار اولی است همچنین ۶۴۱ نفر از اهدا کنندگان خانم هستند.

وی اظهار داشت: پویش نذر خون همانند سال های گذشته در ماه های محرم و صفر شکل گرفت و میزان اهدای خون به ویژه در روزهای تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی افزایش یافت که اربعین امسال ۸۷ واحد خون اهدا شد.

یادگاری گفت: خونگیری از مراجعان به اداره کل انتقال خون مرکز همدان در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر صورت می‌گیرد اما مرکز انتقال خون ملایر تنها شیفت صبح فعال است همچنین تیم های سیار این مرکز ماهانه ۲ روز به شهرستان های نهاوند و تویسرکان مراجعه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید