۵۵ تیم پلیس برای تعطیلات آخر ماه صفر جاده‌های خراسان‌شمالی را رصد می‌کنند

سرهنگ رحمان اسپیدکار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به افزایش سفرهای تابستانی و تردد در جاده های استان اکنون ترافیک در جاده بزرگراهی فاروج تا جنگل گلستان نیمه سنگین است و پیش بینی می شود که حجم ترافیک در روزهای آتی افزایش یابد.

وی تصریح کرد: پلیس راه خراسان شمالی در حال آماده باش است و تیم های پلیسی در محورهای مختلف استقرار و گشت زنی می کنند بنابراین از رانندگان انتظار می رود با توجه به افزایش ترافیک در جاده ها، با حوصله برانند و از شتابزدگی خودداری کنند.

سرهنگ اسپیدکار گفت: با توجه به تعطیلات پیش رو، سفر به مناطق ییلاقی و تردد در جاده های فرعی و روستایی هم افزایش می یابد از این رو به مردم توصیه می شود تا قوانین راهنمایی و رانندگی را به جد رعایت کنند.

وی افزود: در تابستان امسال بیشترین حادثه های ترافیکی جاده ای استان مربوط به واژگونی خودرو است که علت آن خستگی و خواب آلودگی رانندگان برآورد می شود، از این رو توصیه می شود که رانندگان پس از ۲ ساعت رانندگی، خودرو را متوقف و به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: طرح تابستانه پلیس راه از اول تیرماه آغاز شده است و تا پایان تابستان ادامه دارد و تلاش می شود تا سفرهای تابستان با کمترین مشکل و دغدغه انجام شود.

تاکید بر رعایت توصیه های ایمنی زائران

سرهنگ اسپیدکار در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به پیاده روی زائران امام رضا(ع) به سمت مشهد مقدس خاطرنشان کرد: زائران پیاده برای حضور در آیین عزاداری در روزهای پایان ماه صفر در حال پیاده روی به سمت مشهد هستند که از این افراد انتظار می رود که نکات ایمنی را رعایت کنند.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: زائران خلاف جهت حرکت خودروها در جاده حرکت کنند و به هنگام پیاده روی در شب از لباس های شبرنگ استفاده کنند.

خراسان شمالی در شمال شرق کشور و در حدفاصل ۲ قطب سیاحتی و زیارتی کشور قرار دارد و سالانه میلیون ها مسافر از این استان گذر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید