۶۳۳ واحد صنفی متخلف استان همدان به مرجع قضایی معرفی شدند

«لیدا رفعتی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین میزان تخلف این حوزه مربوط به نانوایی ها است و به گونه ای که پس از ۵۹۴ مورد بازدید و سرکشی از هزار و ۹۸۶ نانوایی فعال در استان، ۱۱۶ واحد به مرجع قضایی معرفی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین مدیران و متصدیان ۷۵ کارگاه و صنایع کوچک، ۴۵ رستوران، ۱۷ مرکز ورزشی با دریافت اخطار به مرجع قضایی معرفی شدند.

به گفته مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان ۴۱ واحد صنفی نیز در این مدت زمان به علت بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی و تداوم تخلف با دستور مقام قضایی پلمب شده که مهمترین آنها ۱۰ نانوایی و هشت رستوران است.

رفعتی ادامه داد: از ۴۲ هزار و ۵۷۹ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب استان همدان در هفته گذشته سه هزار و ۷۶۶ مورد بازرسی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: مراجعان و متصدیان ۶۷ درصد واحدهای صنفی، اماکن و مراکز عمومی معادل ۲ هزار و ۵۳۴ واحد بهداشت فردی را رعایت کردند که کمترین میزان رعایت بهداشت فردی مربوط به ادارات و سازمان ها با ۵۵ درصد، پلیس +۱۰ و دفاتر پیشخوان با ۵۶ درصد و مراکز ورزشی و پایانه های مسافربری برون شهری با ۵۷ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: بر اساس نتایج بازرسی های یک هفته گذشته، ۸۱ درصد مردم استان هنگام مراجعه به اماکن عمومی و خدماتی از ماسک استفاده نمی کنند که این آمار در استخرهای شنا، ورزشگاه، مراکز تفریحی و پایانه های مسافربری برون شهری صفر است.

رفعتی اضافه کرد: با وجود ضرورت رعایت فاصله گذاری، اما میزان توجه به این مولفه نیز روز به روز در حال کاهش است به گونه ای که این رقم در استان همدان به ۲۷ درصد کاهش یافته است و ۷۳ درصد نسبت به رعایت فاصله گذاری توجهی ندارند.

به گفته وی، براساس نتایج حاصل از بازدید سه هزار و ۷۶۶ واحد مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در استان همدان، سه هزار و ۱۹۶ واحد معادل ۸۵ درصد به دستگاه تهویه هوا مجهز هستند ضمن اینکه ۸۵ درصد خدمت دهندگان واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

به گفته وی، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان چهار شهرستان تویسرکان، ملایر، اسدآباد و بهار در وضعیت آبی و ۶ شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید