جوان ۲۷ ساله تهرانی در دریای محمودآباد غرق شد

به گزارش شامگاه سه‌شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمود حسین زاده اظهار داشت: ماموران کلانتری حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی با مراجعه اهالی مبنی بر غرق شدن فردی در منطقه شنا ممنوع، بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: با حضور پلیس و تیم‌های امدادی در محل حادثه و بررسی صورت گرفته مشخص شد، یک مرد ۲۷ ساله تهرانی که به همراه خانواده خود برای تفریح به ساحل سیاهرودسر رفته بود در منطقه خطرآفرین و خارج از طرح سالم‌سازی دریا مشغول شنا بوده که به دلیل عدم آشنایی با فنون شنا، غرق شد.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد تصریح کرد: جسد فرد غرق شده از آب خارج و با هماهنگی قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد.

سرهنگ حسین زاده در پایان از شهروندان خواست، با توجه به علائم و هشدارها از شنا کردن در محل‌های ممنوعه و خطرآفرین خودداری کنند.

مازندران حدود ۴۸۰ کیلومتر از ساحل دریای خزر را در اختیار دارد. طرح سالم‌سازی در سواحل مازندرانی دریای خزر در روز سوم خردادماه امسال به صورت رسمی آغاز به کار کرد. در این طرح حدود یک‌هزار و ۲۰۰ ناجی غریق در مناطق اجرای طرح و نقاط حادثه خیز دریای خزر در محدوده استان مستقر شدند.

طرح سالم‌سازی دریا که از سال ۱۳۹۱ با هدف کاهش تلفات ناشی از غرق شدن هنگام شنا در آب‌های ساحلی دریای مازندران به اجرا درآمد، همه ساله از روزهای آغازین خرداد شروع می شود و تا پایان شهریور ادامه می یابد. این طرح در میان مردم به طرح دریا و طرح ساماندهی دریا هم شهرت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید