۳۸ هزار گذرنامه در قم مهر شد

به گزارش ایرنا، سرهنگ سید مجتبی اشرفی در گفت‌وگویی با اشاره به این‌که موضوع اربعین به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: فعالیت در این زمینه از مدت‌ها قبل و پیش از ماه محرم آغاز و جلسات مختلفی در این راستا برگزار شد.

وی با بیان اینکه طرح نوبت‌دهی اینترنتی به‌صورت پایلوت اولین بار در استان قم انجام شد، اضافه کرد: این طرح موجب شد تمرکز پلیس‌های +۱۰ حفظ‌شده و شهروندان نیز نوبت خود را اینترنتی اخذ کرده و کمتر معطل شوند.

وی ادامه داد: در سال‌های قبل شاهد تجمع افراد در مقابل دفاتر پلیس +۱۰ بودیم، اما امسال شاهد این تجمع به علت پراکندگی چگونگی تمدید نبودیم و کار شایسته‌ای انجام شد.

اشرفی با اشاره به این‌که امسال حجم زائرین اربعین بسیار بالا بود، بیان کرد: به همین دلیل اقدامات عادی در این حوزه جواب‌گو نبود و بحث گذرنامه‌های ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی با تاکید بر این‌که امسال شاهد حرکت جهادی بودیم، خاطرنشان کرد: از ۲۰ روز پیش از اربعین کارکنان اداره گذرنامه تا ۱۲ شب موضوعات را پیگیری کرده و پذیرای مردم بودند.

وی با اشاره به این‌که انجام امورات گذرنامه در مصلی قم حرکت خوبی بود، تصریح کرد: در مصلی شهروندان توانستند با حضور در این منطقه بدون معطلی خاصی گذرنامه خود را تمدید کنند.

معاون هماهنگی فرماندهی انتظامی استان قم با بیان این‌که امسال حجم زوار و مسافرین اربعین واقعا زیاد بود، خاطرنشان کرد: تعداد کل گذرنامه‌های مهر شده امسال ۳۸ هزار، تعداد کل گذرنامه‌های صادرشده ۸۸ هزار و تعداد کل برگه‌های گذر موقت صادرشده ۱۲ هزار عدد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید