۴۰۰ عنوان برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار ایرنا سرتیپ دوم پاسدار غلام نبی کوهکن روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهارداشت: دفاع مقدس باعث اقتدارمان شد در دوران جنگ تحمیلی ۸۴ کشور با ما جنگیدند و ما با دستان خالی در این جنگ اسیر و غنیمت گرفتیم و حماسه‌ای بزرگ خلق کردیم.

وی از دفاع مقدس به عنوان اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران نام برد و افزود: دفاع مقدس انقلاب اسلامی را تثبیت کرد و باعث سرمایه سازی در این کشور شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان ادامه داد: دفاع مقدس سرمایه های بزرگ انسانی را برای ملت ایران ساخت و در پیش روی آن قرار داده است.

وی اظهارداشت: کمیته‌های ۱۴گانه اجرای ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس را در سیستان و بلوچستان برعهده دارند.

سردار کوهکن ادامه داد: تجلیل از هشت هزار رزمنده و پیشکسوت سیستان و بلوچستان همزمان با سراسر کشور در ۲۶ شهرستان، که به صورت محوری و ویدیو کنفرانس با تهران در ۳۰ شهریور در زاهدان اجرا و از ۵۰۰ پیشکسوت تجلیل خواهد شد.

وی گفت: اجرای برنامه تلویزیونی به مدت هشت شب با حضور رزمندگان دفاع مقدس، برگزاری صبحگاه مشترک، رژه ۳۱ شهریور، دیدار با خانواده شهدا، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری یادواره شهدا، اجرای ۱۵۰ مسابقه ورزشی، برگزاری نمایشگاه‌های دفاع مقدس، برگزاری شب شعر و خاطره از مهمترین برنامه‌های اجرایی در هفته دفاع مقدس است.

جهاد تبیین برای جلوگیری از تحریف دفاع مقدس در دستور کار قرار گیرد

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به شعار محوری هفته دفاع مقدس مبنی بر "ما مقاوم هستیم"، گفت: جهاد تبیین برای جلوگیری از تحریف دفاع مقدس در دستور کار قرار گیرد.

سردار عوضعلی فقیری اظهارداشت: هفته دفاع مقدس یادآور مجاهدت ها و ایثارگری های فرزندان برومند ملت ایران است.

وی بیان کرد: نیاز امروز جامعه به عنوان سرمایه اجتماعی جهت ایجاد و انگیزه هاو انسجام ملی اتفاقاتی است که پر دفاع مقدس رخ داده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی رژیم بعثی جنایت‌های زیادی را علیه اسرا انجام داده است.

وی با بیان اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی ایران به تنهایی در مقابل کل جهان ایستادگی کرد، گفت: جنگ هشت سال دفاع مقدس تبدیل به بزرگترین عبادتگاه برای جمهوری اسلامی شد و جلوه های انسانیت در آن رقم خورد.
سردار فقیری ادامه داد: عواملی در دفاع مقدس وجود داشت که نیاز امروز جامعه ما است، این را دشمن متوجه شده و ما باید بدانیم نیاز امروز جامعه به عنوان سرمایه اجتماعی در جهت ایجاد انگیزه، اعتماد و انسجام ملی همین اتفاقی است که در دفاع مقدس افتاده و آن اتحاد و همدلی و پیروی از فرامین رهبر انقلاب است.
وی با اشاره به اینکه رحلت پیامبر اکرم (ص) را پیش رو داریم، خاطرنشان کرد: برنامه‌هایی متناسب با ایام پیش‌بینی کرده‌ایم و تمام شهدا، آزادگان و جانبازان را در سطح استان را تیم بندی شده‌اند که در این هفته دیدار خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید