آلمان خواستار اصلاح ساختار شورای امنیت سازمان ملل شد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری تاس، اولاف شولتس صدراعظم آلمان طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستار انجام اصلاحات در شورای امنیت سازمان ملل شد و گفت که کشورش سزاوار داشتن کرسی دائمی در این شورا است.

براساس این گزارش، شولتس افزود: «ما باید قوانین و نهادهای خود را با واقعیت های قرن ۲۱ تطبیق دهیم چرا که اغلب این قوانین منعکس کننده وضعیت جهان در ۳۰، ۵۰ یا ۷۰ سال پیش بوده و این مساله درمورد شورای امنیت نیز صادق است، کشورهای پویا و در حال توسعه در آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی باید نفوذ سیاسی بیشتری در عرصه جهانی داشته باشند.

ااولاف شولتز صدراعظم آلمان

صدر اعظم آلمان در ادامه گفت: این امر همچنین به نفع همگان است چرا که مسئولیت مشترک را شکل می بخشد، ناسیونالیسم و ​​انزوا نمی توانند راه حل هایی برای چالش های امروزی ارائه دهند، همکاری و مشارکت بیشتر تنها پاسخ های معقول به چنین چالش هایی است.

آلمان خواستار کرسی دائمی شورای امنیت سازمان ملل

تارنمای تاس در ادامه نوشت: صدر اعظم آلمان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که این کشور آماده است تا مسئولیت های مهم تری برعهده گیرد، نخست بعنوان یکی از ۹ عضو غیر دائمی شورای امنیت در سال های ۲۰۲۷ تا ۲۰۲۸ و پس از آن و در آینده نیز به دنبال عضویت دائمی در این شورا است.

پیش از این، شبکه خبری فرانس۲۴ در نوامبر ۲۰۱۸ برابر با آذر ۱۳۹۷ گزارش داده بود که شولتس در آن مقطع که وزیر دارایی آلمان بود از ساختار شورای امنیت سازمان ملل انتقاد و از فرانسه خواسته بود تا کرسی شورای امنیت خود در سازمان ملل را به اتحادیه اروپا واگذار کند.

دیدگاهتان را بنویسید