امضای تفاهم‌نامه همکاری کمیته‌امداد و سازمان دانش‌آموزی با موضوع «شور عاطفه‌ها»

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، سازمان دانش‌آموزی و کمیته امداد امام خمینی(ره) تفاهم‌نامه‌ای را با موضوع «برگزاری شور عاطفه‌ها» منعقد کردند.

این مراسم با حضور حسین عبادتی، قائم‌مقام معاون وزیر در سازمان دانش‌آموزی کشور و حبیب‌الله آسوده معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) در محل سازمان دانش‌آموزی برگزار شده و تفاهم‌نامه به امضای طرفین رسید.

هدف از امضای این تفاهم‌نامه توسعه فرهنگ انفاق و نوع‌دوستی و تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی و نصیب برابر آموزشی از طریق کمک به دانش‌آموزان خانواده‌های کم‌برخوردار در طول سال تحصیلی اعلام شده است.

آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی ورزشی « رفاقت و رقابت » برگزار شد

آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی ورزشی « رفاقت و رقابت، یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» امروز با حضور سیدابوالفضل پرپنچی،مدیرکل کمیته امداد استان تهران، حسین رجبی ،مدیرکل هماهنگی و ارتباطات فرهنگی کمیته امداد، اعضای شورای مدیران، رؤسای ستادی و اجرایی استان تهران، کجوری ،رئیس سازمان متخصصین ایران، کاویانی، مدیرعامل مرکز نوآوری خلاقیت و کارآفرینی شرق تهران و دانش آموزان تحت حمایت شرکت کننده در این جشنواره در محل کانون شهید مفتح برگزار شد.

سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: ایام تابستان زمان مناسبی برای برگزاری جشنواره های ورزشی ویژه دانش آموزان تحت حمایت است که فارغ از تحصیل هستند که در همین راستا نیز به همت معاونت امور فرهنگی استان تهران جشنواره ورزشی «رفاقت و رقابت» با یاد سردار دلها ویژه این گروه از جامعه هدف تحت حمایت برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان تهران در سال جاری در برخی برنامه ها از جمله طرح مدارس همدل و جشنواره باران وحی جزء برگزیدگان کشوری بود، بیان کرد: در جشنواره باران وحی یک چهارم کل شرکت کنندگان در این جشنواره از استان تهران بودند که جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با تأکید بر اینکه در ادارات اجرایی بحث توانمندسازی جامعه هدف با جدیت پی گیری می شود،اظهار کرد: ضرورت دارد توانمند سازی از سنین پایین با اجرای طرح های مختلف از جمله طرح های ارستارتاپی برای جامعه هدف تحت حمایت انجام شود.

وی ادامه داد: ضرورت دارد کانون های فرهنگی تربیتی به کانون های فرهنگی، ارزشی و توانمندسازی تبدیل شود که بتوان مهارت آموزی را در کنار تحصیل به دانش آموزان تحت حمایت ارائه داد.

وی به موفقیت دانش آموزان شرکت کننده در کنکور سراسری اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته ۲۶ نفر با رتبه زیر ۱۰ هزار در کنکور سراسری دانشگاه ها پذیرفته شدند که این تعداد در سال تحصیلی جدید به ۵۹ نفر افزایش یافته است.

پرپنچی،گفت: همچنین امسال ۸ نفر از دانش آموزان تحت حمایت مقطع متوسطه نیز در آزمون استعدادهای درخشان پذیرفته شدند.

شناسایی بالغ بر ۶۵۰۰ استعداد علمی، فرهنگی، تربیتی و قرآنی

حسین رجبی،مدیرکل هماهنگی و ارتباطات فرهنگی کمیته امداد ضمن تسلیت رحلت رسول اکرم (ص) و امام رضا (ع) با بیان اینکه برنامه های تحولی معاونت امور فرهنگی کمیته امداد در راستای منویات مقام معظم رهبری و درخواستی که ایشان از جوانان و نوجوانان داشتند سه کلیدواژه نصب العین کردیم بحث غنی سازی اوقات فراغت و آن هم تحصیل،تهذیب و ورزش است.

وی افزود: شناسایی بالغ بر ۶۵۰۰ نفر از استعدادهای علمی،فرهنگی تربیتی و قرآنی انجام شده است از اقدامات این معاونت است که ما به دنبال رفع مشکلات این عزیزان هستیم و در واقع به دنبال توانمندسازی این گروه از جامعه هدف هستیم تا در عرصه های مختلف بتوانند موفق و توانمند شوند.

رجبی تصریح کرد: در همین جهت ستاد ویژه ای برای حمایت از استعدادهای درخشان به ریاست رئیس کمیته امداد تشکیل شده و پی گیر هستیم این گروه از جامعه هدف ارتقاء پیدا کنند و مشکلات آنان رفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید