امنیت جامعه خط قرمز دستگاه های امنیتی و قضایی است

به گزارش ایرنا ، سرهنگ سید موسی حسینی روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی عباس آباد در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان افزود : برخورد با اراذل و اوباش یکی از ماموریت های بسیار مهم پلیس در مازندران به ویژه غرب این استان است.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان مازندران خاطرنشان کرد: تجربه سال های گذشته نشان داده این منطقه کانون حضور اراذل و اوباش بود و این افراد متخلف کسانی بودند که هم در فضای حقیقی و مجازی عرض اندام می کردند که امروز به فضل الهی با همکاری مسوولان نهادهای امنیتی ، انتظامی ، امامان جمعه و فرمانداری کمتر شاهد ردپای اراذل و اوباش در این خطه گردشگرپذیر هستیم.

وی اظهارداشت : امروز همه سعی و تلاش ها بر آن است تا بتوان از ظرفیت های مردمی در جهت پایداری امنیت ، تعمیق نظم و امنیت که خواسته بحق جامعه و مسوولان نظام است بهره بگیریم.

حسینی تصریح کرد: دیدگاه جامعه محوری که بیش از یک دهه گذشته در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفت بر همین اساس است تا بتوان از توانمندی مشهود و ظرفیت های مردمی در هر شهرستانی برای برقراری امنیت پایدار و نیز نظام و امنیت گام برداشت چرا که بستر پیشرفت هر جامعه ای در سایه امنیت و نظم است.

وی با اشاره بازگشایی واحدهای آموزشی بیان کرد : طرح تامین امنیت دانش آموزان در دستور کار این نیرو قرار دارد و به تمامی فرماندهان انتظامی استان توصیه و ابلاغ شد با توجه به غیر فعال بودن مدارس به خاطر شیوع یکباره ویروس منحوس کرونا، دوباره این طرح بازتعریف و بازنگری شود تا دانش آموزان در دوران تحصیلی با اطمینان خاطر بیشتر بتوانند آموزش فراگیرند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی مازندران با بیان آنکه یکی از ماموریت های این نهاد برخورد با پدیده بدحجابی است ، گفت : به هر شکل جامعه ما یک جامعه اسلامی است نمی توان همزمان با فعالیت های ما شاهد بدحجابی باشیم در حالی که جامعه ما مبتنی بر موازین اسلامی است این موارد تناقض با هم است.

حسینی تاکید کرد : امروز باید مردم ما راهشان را از کسانی که بنوعی درصدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی هستند جدا کنند، موضوع مهسا امینی نیست بحث مساله دیگری است همه باید کمک کنند اگر نقدی هم بر عملکرد نیروی انتظامی وارد است باید از مبادی قانونی و اظهار نظر کارشناسی صورت گیرد نه آنکه به هرکسی اجازه داده شود در این زمینه نظر دهد.

وی یادآور شد : متاسفانه سه تن از نیروهای انتظامی به تازگی در کشور شهید شدند و اسم و یادی از این عزیزان برده نشد اما برای یک اتفاق و آن هم مرگ مهسا امینی که خواهر همه ماست و باید این مساله از راه درست، علمی و تخصصی پیگیری و علت مرگ او مشخص شود اما متاسفانه طی چند روز اخیر مشاهده شده در جای جای کشور عده ای از مردم دست به تجمع زده اند.

وی تصریح کرد : نیروی انتظامی این لباس مقدس نظام جمهوری اسلامی بر تن کرده تا در برابر ظلم ، نابرابری ، اراذل و اوباش بایستد و برخورد کند و عده ای از جوانانی که طی چند روز گذشته تاکنون به علت عدم آگاهی در خیابان ها دیده می شوند در سنین زیر ۲۰ سال هستند و زمانی که دستگیر می شوند می گویند از اصل ماجرا بی خبر بوده ایم.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی خواستار روشنگری بیشتر تنویر افکار عمومی شد و برلزوم به سرانجام رساندن طرح هوشمند سازی پلیس تاکید کرد و گفت : از آنجایی که عملیات اجرایی این طرح از سال گذشته کلید خورد و یکی از اهداف اجرای این طرح پایش تصویری در نقاط شهری و روستایی است تا بتوان کاهش جرائم در این استان داشته باشیم.

حسینی افزود : در زمان حاضر شاید خیلی از عامه مردم به محض شنیدن پایش تصویری، دوربین های مدار بسته در ذهنشان تداعی شود درحالی که فقط این نیست بلکه نصب نرم افزار پلیس من در گوشی های همراه هم بسیار مهم است و مردم با مشاهده اطلاعات موجود دراین نرم افزار کمتر به مقرهای نیروی انتظامی مراجعه می کنند و ارتکاب آنان به جرایم هم کاهش می یابد.

سرپرست فرمانداری عباس آباد در این آیین گفت : امنیت یک بال برای آرامش و آسایش در زندگی مردم است که برگرفته از زحمات دستگاه های امنیتی ، انتظامی و قضایی در جامعه است و بدون محقق شدن این مهم، توسعه ، سرمایه گذاری و پیشرفتی حاصل نمی شود.

جواد اصلانی افزود : اتفاقی که چند روز گذشته در کشور رخ داد هرچند همه از این اتفاق غمبار ناراحت و نگران هستند اما عده ای از بدخواهان نظام درصدد آن هستند تا از این ماجرا ماهی از آب گل آلود بگیرند و با خط دهی به مردم فراخوان می دهند که فلان ساعت به میادین بیایند و باید هوشیار باشیم.

وی با اشاره به تلاش های شبانه روزی نیروی انتظامی در کشور ، خاطرنشان کرد : این نیرو در همه ابعاد مبارزه باقاچاق کالا، ساماندهی اتباع بیگانه ، برخورد با انواع جرایم و ده ها مورد دیگر این عزیزان همه وجودشان را در کف جان گذاشته اند تا بتوانند امنیت را در جامعه برقرار کنند و باید قدرشناس آنان باشیم.

در این آیین از خدمات سه ساله سرهنگ سید جعفر افضلی فرمانده سابق نیروی انتظامی شهرستان عباس آباد قدردانی و سرهنگ مصطفی بابایی به عنوان فرمانده جدید این نهاد معرفی شد.

شهرستان عباس آباد واقع در غرب مازندران با برخورداری از سه نقطه شهری و نیز ۴۳ نقطه روستایی افزون بر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید