امواج بارشی مرکز و جنوب آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد

اردلان محمدپور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این امواج بارشی از امروز وارد منطقه شده و از امشب فعالیت خود را به صورت پوشش ابر، بارش باران رگباری، رعد و برق و وزش باد شروع می‌کند و تا اواخر روز پنجشنبه نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت.

وی پیش بینی کرد در این مدت حدود ۲ میلی‌متر بارندگی در این مناطق ثبت شود ضمن اینکه با شروع فعالیت این امواج بارشی، دمای هوا نیز در منطقه بین ۲ تا سه درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می‌کند.

رییس اداره هواشناسی مهاباد افزود: در شبانه روز گذشته تکاب با دمای ۹ درجه سانتی‌گراد بالا صفر خنک‌ترین و پلدشت با حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتی‌گراد گرمترین شهر استان بود و حداکثر و حداقل دمای هوا در مهاباد نیز به ترتیب ۳۴ و ۱۶ درجه سانتی‌گراد رسید.

محمدپور با اشاره به بارش‌های سال آبی جاری در مهاباد ادامه داد: امسال بیش از ۳۴۳ میلی‌متر بارندگی در این شهرستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش اما نسبت به میانگین بلند مدت ۴۰ درصد کاهش نشان دارد.

به گزارش ایرنا، ایستگاه هواشناسی مهاباد در سال ۱۳۳۵ به عنوان ایستگاه باران‌سنجی راه‌اندازی شد و از سال ۱۳۶۴ به ایستگاه سینوپتیک (اصلی) ارتقا یافت و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود.

شهرستان مهاباد علاوه این ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای هفت ایستگاه باران سنجی است.

دیدگاهتان را بنویسید