برنامه ۵ ساله آمریکا و کره‌جنوبی برای تقویت رزمایش‌های ترکیبی

تهران- ایرنا- ارتش آمریکا همزمان با افزایش اقدامات واشنگتن و سئول برای ارتقای بازدارندگی برابر کره‌شمالی اعلام کرد که تفنگداران دریایی این کشور و کره‌جنوبی برنامه پنج ساله‌ای را برای تقویت رزمایش‌های مشترک ترکیبی تدوین کرده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از یونهاپ، تفنگداران دریایی آمریکا و کره‌جنوبی برنامه آموزشی خود را با توجه به افزایش نگرانی‌ها از آزمایش احتمالی بمب هسته‌ای توسط کره شمالی یا دیگر اقدامات تحریک آمیز اعلام کردند.

سخنگوی این نیروها گفت: در این برنامه پنج ساله تلاش شده تا اقدام‌ها و تمرینات مشترک تداوم داشته و به سمت رزمایش‌های چند وجهی و ترکیبی حرکت کنیم.

وی این را هم اضافه کرد که تفنگداران دریایی مشترک این دو متحد، رزمایش‌های مشترک در مقیاس بزرگ خود را از سال مالی ۲۰۲۳ آغاز خواهند کرد. با این حال این مقام مسوول جزییات بیشتری را در این رابطه عنوان نکرد.

به گفته این سخنگو، انجام رزمایش نظامی یک اقدام معمول است که ارتش‌های حرفه‌ای برای حفظ آمادگی خود انجام می‌دهند و تمامی رزمایش‌های آمریکا و کره‌جنوبی نیز ماهیت دفاعی دارند.

از سال ۲۰۱۸، رزمایش‌های نظامی مشترک آمریکا و کره‌جنوبی در راستای متقاعد کردن کره شمالی برای تعامل در خصوص موضوع هسته‌ای و آغاز مذاکرات با آنها در سطح کوچکی برگزار می‌شد.

به گفته مقامات سئول، آمریکا و کره جنوبی در تلاش هستند تا به عنوان بخشی از برنامه‌های دفاعی مشترک خود، رزمایش‌های معروف به «۲اژدها» را از سال آینده از سر بگیرند.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که روز جمعه اول مهرماه قرار است ناو هواپیمابر رونالد ریگان به منظور برگزاری چندین رزمایش مختلف و بعد از چندین سال بار دیگر وارد آب‌های کره‌جنوبی شود.

 • برنامه ۵ ساله آمریکا و کره‌جنوبی برای تقویت رزمایش‌های ترکیبی

  برنامه ۵ ساله آمریکا و کره‌جنوبی برای تقویت رزمایش‌های ترکیبی

  تهران- ایرنا- ارتش آمریکا همزمان با افزایش اقدامات واشنگتن و سئول…

 • لاپید خواهان میانجیگری اردوغان برای آزادی اسرای رژیم صهیونیستی در غزه شد

  لاپید خواهان میانجیگری اردوغان برای آزادی اسرای رژیم صهیونیستی در غزه شد

  تهران – ایرنا – نخست وزیر رژیم صهیونیستی از رئیس جمهوری ترکیه خواست…

 • برپایی تجمع ضد اسرائیلی در نیویورک

  برپایی تجمع ضد اسرائیلی در نیویورک

  لندن – ایرنا – هم زمان با برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد…

 • میقاتی و بلینکن درباره پرونده ترسیم مرزها و ریاست جمهوری لبنان گفتگو کردند

  میقاتی و بلینکن درباره پرونده ترسیم مرزها و ریاست جمهوری لبنان گفتگو کردند

  تهران-ایرنا- نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در دیدار با وزیر خارجه…

دیدگاهتان را بنویسید