رییس دانشگاه مازندران : آموزش مجازی کیفیت تحصیل را کاهش داد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر حشمت الله علی نژاد روز چهارشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ این دانشگاه با تاکید بر اهمیت آموزش حضوری در ارتقای تحصیلی دانشجویان ، افزود : با توجه به برگزاری جلسات متعدد در دانشگاه ها و کمیته پدافند غیرعامل، این نتیجه حاصل شد که آموزش حضوری با رعایت کامل دستوالعمل های بهداشتی به دانشگاه ها بازگردد.
وی نظارت جدی بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از جمله همراه داشتن ماسک ، تزریق دز کامل واکسن کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را از لوازم تحقق آموزش حضوری برشمرد و گفت : بازگشایی کلاس های حضوری در دانشگاه های کشور هم بر همین اساس صورت می گیرد.
علی نژاد از تحصیل ۵۱۰ هزار دانشجو در ۲۱۱ واحد دانشگاهی مازندران با سه هزار عضو هیات علمی و هشت هزار یاور تدریس در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود : مراکز دانشگاهی مازندران باید به عنوان مراجع علمی به سمت جامعه محوری حرکت و مشکلات کشور ، استان و یا شهرهای خود را آسیب شناسی و رفع کنند.
وی ادامه داد : حل معضلات محلی و اجتماعی مسوولت اصلی امروز دانشگاه ها است که منجر به مسوولیت پذیری این مراکز علمی و آموزشی و پیوند فضای علمی و زندگی عمومی می شود.
رییس دانشگاه مازندران ارتباط دانشگاه و دولت را برنامه ریزی و اولویت این دانشگاه برشمرد و گفت : شناسایی ظرفیت های اقتصادی و اجتماعی جامعه از طریق مراکز علمی می تواند سرمایه های طبیعی و اجتماعی را در مسیر اهداف دولت هدایت کند تا بهره برداری اجتماعی شود.
وی افزود : طرح تحول آموزش موضوع بعدی و اولویت دار دانشگاه مازندران است و این دانشگاه نخستین واحدی است که کمیته طرح تحول را تشکیل داده است.
دانشگاه مازندران واقع در شهرستان بابلسر ۱۴ هزار دانشجو دارد که یکهزار نفر آنها دانشجویان خارجی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید