۶۵ شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی در سراسر کشور بهره برداری رسیده است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز، فتحعلی محمدزاده روز چهارشنبه در نشست سراسری مدیران شهرکها و نواحی صنعتی غیردولتی کشور در کرج افزود: ۱۱۰ پروانه تاسیس برای شهرکها و نواحی صنعتی غیردولتی در کشور وجود دارد که از میان آنها ۶۵ شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: ۲۲ هزار و ۲۱۰ هکتار اراضی در اختیار شهرکها و نواحی صنعتی غیردولتی است که فاز عملیاتی آن شامل ۱۰ هزار و ۹۵۱ هکتار و زمین صنعتی آن نیز شامل ۷ هزار و ۸۰۰ هکتار می شود.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در خصوص قراردادهای منعقد شده در شهرکها و نواحی صنعتی غیر دولتی نیز، بیان کرد: تاکنون ۹ هزار و ۹۱۲ فقره قرارداد در این شهرک ها و نواحی صنعتی منعقد شده است که چهار هزار و ۳۷۱ هکتار زمین صنعتی در راستای این قراردادها واگذار گردیده است.
محمد زاده، ادامه داد: همچنین هفت هزار و ۴۸ واحد تولیدی با اشتغال بیش از ۱۶۸ هزار نفر در شهرکها و نواحی صنعتی غیر دولتی سراسر کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی، در خصوص زیرساختهای تامین شده در شهرک ها و نواحی صنعتی غیر دولتی نیز بیان داشت: ۱۴ شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی دارای تصفیه خانه فاضلاب هستند، ۵۷ ایستگاه آتش نشانی با ۲۹ ماشین آتش نشانی نیز در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی وجود دارد.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ، در خصوص تامین آب در شهرک ها و نواحی صنعتی غیردولتی گفت: تاکنون یک هزار و ۶۳۰ لیتر آب بر ثانیه برای این شهرک‌ها و نواحی صنعتی تامین شده است، اما ۲ هزار و ۲۷۹ لیتر آب بر ثانیه مورد نیاز است.
محمد زاده در خصوص تامین برق نیز اضافه کرد: تاکنون یک هزار و ۵۷۸ مگاوات برق در شهرکها و نواحی صنعتی غیردولتی تأمین شده است که یک هزار و ۷۰۴ مگاوات برق مورد نیاز می باشد.
نشست سراسری مدیران شهرک ها و نواحی صنعتی غیردولتی به میزبانی شهرک صنعتی غیردولتی بهارستان استان البرز روز چهارشنبه برگزار شد.
در این نشست در خصوص آخرین وضعیت شهرکها و نواحی صنعتی غیر دولتی، بررسی کلیات و مسایل حاکم بر آنها بحث و تبادل نظر شد و راهکارهای رفع برخی موانع ارائه گردید.
همچنین برخی از مدیران شهرکها و نواحی صنعتی غیردولتی به بیان مهم‌ترین چالش‌ها، تجربیات، نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی غیردولتی پرداختند.
اکنون دستورالعمل صدور، تمدید و ابطال پروانه تاسیس و بهره برداری از شهرک ها و نواحی صنعتی غیردولتی، شیوه نامه نحوه نظارت بر آنها، ضوابط و مقررات ساخت و ساز در واحدهای صنعتی و نحوه واگذاری زمین و انعقاد قرارداد در هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران مصوب شده است.
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۹ شهرک و ۳۳۸ ناحیه صنعتی و پنج منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، ۸۴ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۹ هزار و ۱۴۳ قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از ۴۹ هزار و ۵۲۹ واحد صنعتی و سه هزار و ۲۴۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۸۷ هزار و ۷۵ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید